Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

baner-928

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łazach po raz drugi pozyskał fundusze unijne na modernizacje oraz wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną placówek służby zdrowia na terenie gminy Łazy. Przez sześć lat funkcjonowania Zakładu wyremontowano wiejskie ośrodki zdrowia w Niegowonicach i Wysokiej, zmodernizowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny Przychodnię Rejonowo – Specjalistyczną w Łazach dzięki dofinansowaniu z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Województwa Śląskiego.

Ostatni projekt pod nazwą „Dostosowanie Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Chruszczobrodzie do standardów sanitarnych i medycznych” zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, w priorytecie 9. Zdrowie i rekreacja, działanie 9.2 Infrastruktura lecznictwa otwartego. Dzięki wsparciu finansowemu środków unijnych wykonano gruntowny remont wszystkich pomieszczeń ośrodka zdrowia, termomodernizację budynku oraz zniesiono bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Placówka została wyposażona w nowy sprzęt i aparaturę medyczną niezbędną w realizacji podstawowej opieki zdrowotnej:

  1. 1.elektrokardiograf
  2. 2.spirometr
  3. 3.wielofunkcyjny aparat diagnostyczny Corazon (do samodzielnego pomiaru wagi, wzrostu, ciśnienia krwi, rytmu serca, tkanki tłuszczowej)
  4. 4.inhalator pneumatyczny z nebulizatorem
  5. 5.automatyczny analizator moczu
  6. 6.otoskop
  7. 7.lampa bakteriobójcza
  8. 8.tablice do badania wzroku Snellena
  9. 9.tablice Ishihary.

            Całkowita wartość wykonanych prac i zakupionych sprzętów to 462 502,60 złotych, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wyniosło 85% kosztów kwalifikowanych, w kwocie 353 201,21 złotych. Projekt był realizowany w 2009 roku. Ostateczne rozliczenie i zakończenie projektu nastąpiło
w 2010 roku. Około 1400 pacjentów z Chruszczobrodu i okolic będzie mogło korzystać z pełni funkcjonalnej i nowocześnie wyposażonej placówki podstawowej opieki zdrowotnej. Znajdą się w niej między innymi: gabinet lekarza rodzinnego, pielęgniarki środowiskowej oraz sala zabiegowa. Tym zadaniem SPZOZ w Łazach kończy realizację wieloletniego programu dostosowania zakładu do wymagań Ministra Zdrowia, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.

Joomla Templates by Joomla51.com