Opublikowano: 2020-12-17 23:33:00, przez: Jan Malicki. Edytowany: 2024-10-29 12:23:49
Informacja dotycząca szczepień przeciw COVID-19 w sezonie 2024/2025
W Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Łazach przy ulicy Jesionowej 1 wykonywane są bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką Spikevax JN.1 0,5 ml.
Szczepienie jest jednorazowe niezależnie od wcześniej przyjętych dawek szczepionki.
Zaleca się przyjęcie szczepienia osobom mającym:
- wiek ≥60 lat lub
- niedobory odporności lub choroby współistniejące zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (dotyczy osób w wieku ≥12 lat) lub
- pracownikom ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub materiałem zakaźnym.
Pacjenci mogą zapisać się na kwalifikację oraz szczepienie
w rejestracji Przychodni osobiście, pod numerami telefonów 326729465 oraz 882 151 146 lub pisząc na adres pielęgniarki@promed.lazy.pl.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
PROGRAM PILOTAŻOWY „PROFILAKTYKA 40 PLUS”
Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych
Program skierowany jest do obywateli RP, którzy:
- skończyli 40 lat,
- nie korzystali wcześniej z programu Profilaktyka 40 PLUS lub skorzystali z niego, ale minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań
w ramach programu, - uzupełnili ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) lub w przychodni POZ uczestniczącej w programie lub w aplikacji mojeIKP.
- Internetowe Konto Pacjenta (IKP) - wypełnij ankietę, wybierz placówkę - PROMED ŁAZY sp. z o.o., skontaktuj się z nami i umów na termin badania,
- na badanie zabierz dowód osobisty,
- odbierz wyniki badań w placówce, w której realizowałeś świadczenie lub przez IKP.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
ZAPRASZAMY PACJENTÓW Z CUKRZYCĄ, CHOROBAMI ENDOKRYNOLOGICZNYMI, NEFROLOGICZNYMI, PULMONOLOGICZNYMI (ASTMA POCHP)
W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia lekarze rodzinni w placówkach PROMED ŁAZY sp. z o. o. realizują opiekę koordynowaną nad pacjentem z cukrzycą, chorobami endokrynologicznymi, nefrologicznymi, pulmonologicznymi (astma, POChP).
Lekarz pierwszego kontaktu może zlecić pacjentom badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty.
Leczenie jest oparte na indywidualnym planie leczenia (IPOM - Indywidualny Plan Opieki Medycznej), który obejmuje: badania, edukację oraz konsultacje z diabetologiem, nefrologiem, endokrynologiem, pulmonologiem i dietetykiem.
Przewodnikiem pacjenta w realizacji IPOM jest koordynator – w naszej placówce to pielęgniarka, która pomaga realizować IPOM, np. umawia pacjenta na badania i konsultacje.
Twój lekarz pierwszego kontaktu:
· przeprowadzi z Tobą pogłębiony wywiad,
· zbada Cię,
· przeanalizuje wyniki Twoich badań diagnostycznych,
· oceni aktualny stan Twojego zdrowia,
· ustali z Tobą indywidualny plan działania – dalsze etapy postępowania.
Indywidualny Plan Opieki jest dostępny w formie elektronicznej w Internetowym Koncie Pacjenta.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
W Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Łazach przy ulicy Jesionowej 1 przyjmuje pacjentów lek. specj. diabetolog Jarosław Zdrzalik
środa godz. 1600 – 1800 po wcześniejszej rezerwacji
Informacje i zapisy: rejestracja PRS Łazy ul. Jesionowa 1 I piętro
poniedziałek – piątek godz. 700 – 1900
telefon 32 67 29 266, 882 151 146, 799 055 716
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Zapraszamy do składania ofert w zakresie: Pełnienie funkcji Inspektora nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalnościach konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej, sanitarnej dla zadania pn. „Termomodernizacja budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacją instalacji centralnego ogrzewania.”
Zapraszamy do składania ofert w ramach projektu:
„Termomodernizacja budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacją instalacji centralnego ogrzewania.”
Szczegóły na stronie: bip.promed.lazy.pl
Punkt pobrań w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Łazach będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 700 - 900. Na pobrania materiału prosimy umawiać się telefonicznie.
Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.
Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.
Często myj ręce
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe
Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.
Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków
Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.
Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy
Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.
Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu
Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie
Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.
Nowy portal NFZ jest dostępny pod adresem: diety.nfz.gov.pl.
Dostępne są na nim trzy jadłospisy diety DASH o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal. Dieta DASH od wielu lat utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu najzdrowszych diet.
Naczelna zasada diety DASH brzmi: mniej soli, a więcej nieprzetworzonego jedzenia. Codziennie zalecane jest jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, a także chudego nabiału i produktów pełnoziarnistych.
Dietę z portalu NFZ można otrzymać zarówno bez rejestracji, jak i po zalogowaniu się. Bez zalogowania można wydrukować 7. dniowy jadłospis. Natomiast jeśli wybierzemy opcję z logowaniem się to system dobierze dietę według płci, wagi, wzrostu, wieku oraz aktywności fizycznej. Serwis diety.nfz.gov.pl działa również w wersji mobilnej.
Uprzejmie informujemy, że w godzinach pracy Poradni poz dla dzieci przy ul. Jesionowej 1 w Łazach został uruchomiony dodatkowy numer telefonu: 793877071.
Godziny otwarcia punktu pobrań materiałów do badań laboratoryjnych:
- PRS Łazy - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 7:00-9:00
- WOZ Niegowonice - wtorek 7:00-9:30, środa 7:30-9:30
- WOZ Chruszczobród - poniedziałek 7:00-9:00
- WOZ Wysoka - środa 7:00-9:00
NZOZ SILOE
Informujemy, że od dnia 1 lipca 2014r. usługi medyczne z zakresu Poradni Medycyny Paliatywnej oraz Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej na terenie powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego świadczy NZOZ Siloe. Świadczenia są dla pacjentów bezpłatne, realizowane w ramach umowy z NFZ.
Jednostki chorobowe kwalifikujące do objęcia opieką paliatywną:
- Choroba wywołana przez HIV,
- Nowotwory,
- Następstwa zapalnych chorób ośrodkowego układu nerwowego,
- Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy,
- Kardiomiopatia,
- Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej,
- Owrzodzenie odleżynowe
Kontakt: Myszków, ul. 1 Maja 64 tel. 34 307 0437, 794 200 007 Łazy, ul. Jesionowa 1 tel. 32 308 6007, 793 200 007