Promed Łazy

Opublikowano: 2020-12-17 23:33:00, przez: Jan Malicki. Edytowany: 2021-11-08 09:24:41

Liczba odsłon: 197148 |

Promed Łazy sp. z o. o. realizuje projekt pod nazwą "Ograniczenie niskiej emisji i poprawa efektywności energetycznej w PRS w Łazach przy ulicy Jesionowej 1"

Inwestycja realizowana w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 :

oś priorytetowa: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna

działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej

poddziałanie: 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT

Plan finansowy:

wydatki kwalifikowane ogółem 617 929,37 zł

dofinansowanie z Unii Europejskiej w 85% wynosi 525 239,96 zł

środki własne 92 689,41 zł

Zadanie 1 - Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej

Zadanie 2 - Instalacja fotowoltaiczna

Zadanie 3 - Promocja projektu

Zadanie 4 - Nadzór inwestorski

Zadanie 5 - Opracowanie audytu energetycznego

Zadanie 6 - Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego

SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

PROMED Łazy sp. z o. o. prowadzi nieodpłatne szczepienia przeciwko grypie na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 dla wybranych kategorii osób m.in. personelu medycznego, farmaceutów, pracowników szkół, seniorów+75, pensjonariuszy ZOL, DPS

DLA POZOSTAŁYCH PACJENTÓW OFERUJEMY BARDZO ATRAKCYJNE CENY

SZCZEPIONKA “VAXIGRIP TETRA”

CENA 55 ZŁ

_______________________________________________________________________________________________________________________________

W Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Łazach przy ulicy Jesionowej 1 przyjmuje pacjentów lek. specj. diabetolog Jarosław Zdrzalik

środa godz. 1600 – 1800 po wcześniejszej rezerwacji

Informacje i zapisy: rejestracja PRS Łazy ul. Jesionowa 1 I piętro

poniedziałek – piątek godz. 700 – 1900

telefon 32 67 29 266, 882 151 146, 799 055 716

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do składania ofert w zakresie: Pełnienie funkcji Inspektora nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalnościach konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej, sanitarnej dla zadania pn. „Termomodernizacja budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacją instalacji centralnego ogrzewania.”

www.bip.promed.lazy.pl

formularz ofertowy

Zapraszamy do składania ofert w ramach projektu:

„Termomodernizacja budynku Przychodni Zdrowia przy ul. Jesionowej nr 1 wraz z budową instalacji fotowoltaicznej, kotłowni gazowej i regulacją instalacji centralnego ogrzewania.”

Szczegóły na stronie: bip.promed.lazy.pl

SWZ_edytowalny

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy do zapisywania się na szczepienia przeciw Covid-19. Dostępne szczepionki: Pfizer. Zapisy pod nr 691 474 698 oraz pod nr telefonów naszych ośrodków zdrowia lub osobiście.

Gminny Punkt Szczepień w Łazach działa w budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej przy ul. Jeionowej 1 w Łazach.

Aby zapisać się na szczepienie należy:

 • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 (bezpłatna, całodobowa, 7 dni w tygodniu),
 • wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
 • zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Dodatkowo uruchomiono rejestrację w Łazach pod numerem telefonu 691 474 698.

Do rejestracji na szczepienie wystarczy numer PESEL i numer telefonu.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Punkt pobrań w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Łazach będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 700 - 900. Na pobrania materiału prosimy umawiać się telefonicznie.


Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Często myj ręce

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.

Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy

Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

Nowy portal NFZ jest dostępny pod adresem: diety.nfz.gov.pl.

Dostępne są na nim trzy jadłospisy diety DASH o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal. Dieta DASH od wielu lat utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu najzdrowszych diet.
Naczelna zasada diety DASH brzmi: mniej soli, a więcej nieprzetworzonego jedzenia. Codziennie zalecane jest jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, a także chudego nabiału i produktów pełnoziarnistych.
Dietę z portalu NFZ można otrzymać zarówno bez rejestracji, jak i po zalogowaniu się. Bez zalogowania można wydrukować 7. dniowy jadłospis. Natomiast jeśli wybierzemy opcję z logowaniem się to system dobierze dietę według płci, wagi, wzrostu, wieku oraz aktywności fizycznej. Serwis diety.nfz.gov.pl działa również w wersji mobilnej.


Uprzejmie informujemy, że w godzinach pracy Poradni poz dla dzieci przy ul. Jesionowej 1 w Łazach został uruchomiony dodatkowy numer telefonu: 793877071.


Godziny otwarcia punktu pobrań materiałów do badań laboratoryjnych:

 • PRS Łazy - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 7:00-9:00
 • WOZ Niegowonice - wtorek 7:00-9:30, środa 7:30-9:30
 • WOZ Chruszczobród - poniedziałek 7:00-9:00
 • WOZ Wysoka - środa 7:00-9:00

NZOZ SILOE

Informujemy, że od dnia 1 lipca 2014r. usługi medyczne z zakresu Poradni Medycyny Paliatywnej oraz Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej na terenie powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego świadczy NZOZ Siloe. Świadczenia są dla pacjentów bezpłatne, realizowane w ramach umowy z NFZ.
Jednostki chorobowe kwalifikujące do objęcia opieką paliatywną:

 • Choroba wywołana przez HIV,
 • Nowotwory,
 • Następstwa zapalnych chorób ośrodkowego układu nerwowego,
 • Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy,
 • Kardiomiopatia,
 • Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej,
 • Owrzodzenie odleżynowe

Kontakt: Myszków, ul. 1 Maja 64 tel. 34 307 0437, 794 200 007 Łazy, ul. Jesionowa 1 tel. 32 308 6007, 793 200 007


Odpowiedź na petycję:

Petycja nr 2 z dnia 14.11.2019 roku

Odpowiedź do petycji nr 2 z dnia 28.11.2019 roku